Chcesz dynamicznie rozwinąć swoją karierę w IT lub wejść na wyższy poziom wiedzy biznesowej?

Jednocześnie zależy Ci na konkretach i gotowych sposobach działania, bez tracenia czasu na wyszukiwanie i weryfikowanie niesprawdzonych informacji?

Jeśli chcesz wziąć udział w mentoringu, to kliknij przycisk poniżej:

Skąd wiem, że na 100% Cię nie zanudzę i nie zmarnuje Twojego czasu?

Przeszedłem całą drogę OD ZERA. W 2016 roku zaczynałem jako junior developer, dziś jestem architektem, konsultantem oraz chapter leaderem.

Realizowałem projekty dla Ergo Hestia, Ramp, Booksalon, Leocode. Dzisiaj mam możliwość pracy i rozwijania się nie tylko jako programista, ale również mentor i menadżer. Dodatkowo jestem odpowiedzialny za rozwój developerów w Leocode. Jestem również prelegentem na największych konferencjach programistycznych w Polsce takich jak Javeloper i Click.

Dla kogo jest ten mentoring?

Jeśli potrzebujesz gotowego rozwiązania i nie chcesz tracić czasu na popełnianie błędów, których można uniknąć i naukę czegoś, co się aktualnie już nie sprawdza a:

 • Chciałbyś zacząć programować, ale nie wiesz jak się za to zabrać
 • Masz trudności ze znalezieniem pierwszej pracy
 • Programujesz ale nie wiesz jak wejść na wyższy poziom kariery lub w którym kierunku się rozwijać, aby zarabiać więcej
 • Potrzebujesz pomocy z zakresu programowania, architektury, Node.js, TypeScript, Event Storming lub Domain Driven Design oraz sprawdzonych źródeł wiedzy
 • Chciałbyś poprawić relacje z biznesem, zebrać od nich wymagania i stworzyć dobrą aplikację, ale nie wiesz, w jaki sposób

To zapraszam Cię do wzięcia udziału w mentoringu. Kliknij poniżej i przejdź do formularza zgłoszeniowego.

Dlaczego ja?

 

Programowanie jest moją pasją; uwielbiam czytać o nowinkach branżowych oraz ciekawych rozwiązaniach technicznych by potem wdrażać i testować nowe możliwości. A jeszcze więcej przyjemności sprawia mi dzielenie się swoimi przemyśleniami i praktyczną wiedzą, którą możesz zastosować u siebie. Jednak na co dzień nie zajmuje się tylko programowaniem. Prowadzę również konsultacje, między innymi z zakresu architektury, dobrych praktyk oraz technik takich jak Event Storming czy Domain Driven Design. Dbam też o rozwój kilkunastu deweloperów, pomagając im wejść na wyższy poziom kariery.

Nie jestem tylko teoretykiem, ale również skutecznym praktykiem, co potwierdzają słowa zadowolonych klientów oraz deweloperów, z którymi miałem okazję współpracować

Michał Kuchno

Z czym mogę Ci pomóc?

Poniżej znajduje się lista tematów z którymi mam największe doświadczenie i można powiedzieć, że zjadłem na nich zęby.

Zdobyć pierwszą pracę

Podpowiem Ci jak stworzyć portfolio, co zrobić aby się mocno wyróżnić na tle konkurencji, jak przygotować się do rozmowy oraz co tak naprawdę liczy się najbardziej – a wcale to nie są umiejętności techniczne 🙂 Na co dzień współpracuję z działem HR, nadzorowałem tworzenie systemu rekrutacji dla jednej z firm i osobiście również przeprowadzam takowe, więc dokładnie wiem, z czym to się je i będę Ci w stanie podać działające rozwiązania 🙂

Określić kierunek rozwoju i wejść na wyższy poziom kariery (zarabiać więcej)

Nie wiesz, w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać ani jak osiągnąć wyższy poziom i zarabiać więcej pieniędzy? Posiadam spore doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu problemów. Na co dzień jestem odpowiedzialny za rozwój kilkunastu deweloperów, którym skutecznie pomagam w zwiększeniu ich seniority, co również przekłada się na zarobki. Sam również jestem praktykiem – w ciągu zaledwie kilku lat udało mi się kilkunastokrotnie zwiększyć swoje zarobki!

Domain Driven Design

Jeśli chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności z zakresu Domain Driven Design albo zobaczyć jak to wygląda w „kodziku” to chętnie Ci z tym pomogę. Jest to bardzo pomocna technika, która rozwiązuje wiele problemów między innymi związanych z czytelnością oraz przełożeniem wymagań biznesowych na kod. Jednak jak każde narzędzie ono również nie jest bez wad. Bardzo często źle użyte DDD niepotrzebnie komplikuje aplikację i znacząco wydłuża czas developmentu.

Event Storming oraz pomoc w zdobyciu wymagań

Biznes „nie wie czego chce”, co chwile zmienia wymagania, traktuje deweloperów jak maszyny, a Twoja aplikacja z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie. Brzmi znajomo? Pokażę Ci, jak skutecznie zbierać wymagania, jak prawidłowo zadawać pytania oraz, co najważniejsze, jak wykryć i przygotować się na nadchodzące „nieoczekiwane” zmiany. Pamiętaj, że bez tej wiedzy nie jesteś w stanie stworzyć dobrej aplikacji i wejść na wyższy poziom kariery.

Architektura

Zostanie architektem oraz tworzenie świetnych aplikacji  to marzenie wielu developerów. Jednak większość z nich marnuje masę czasu na poszukiwanie wartościowej wiedzy oraz popełnianie błędów, których dało się uniknąć. Pokaże Ci od czego zacząć, jak stworzyć idealną architekturę, a co najważniejsze od czego ona zależy. Wskażę Ci również gotowe rozwiązania w postaci wzorców, technik, narzędzi oraz achetypów, które oszczędzą Ci masę czasu i pozwolą uniknąć błędów początkującego. 

Dobrać oraz wdrożyć dobre praktyki

Jeśli na obecnym projekcie napotykasz problemy, których nie umiesz rozwiązać, takie jak: słaba jakość kodu, opóźnienia we wdrażaniu nowych funkcjonalności, trudności w zrozumieniu i przetestowaniu kodu, a każda zmiana generuje mnóstwo błędów i stresu to wiedz, że coś się dzieje. Pokażę Ci, jak dobrać oraz wdrożyć odpowiednie praktyki, dlaczego dobre praktyki nie zawsze są dobre oraz jak wcześniej wykryć i zabezpieczyć się przed problemami.

TypeScript oraz Node.js

To główne technologie, z którymi pracuję na co dzień: można powiedzieć, że na nich „zjadłem zęby”. Wiem, kiedy się sprawdzają, a kiedy nie, jakie problemy się z nimi wiążą, i co najważniejsze, jak je rozwiązać. Niestety, mimo swojej popularności, powyższe technologie cierpią na bardzo ubogą bazę wiedzy jeśli chodzi o dobre praktyki czy bardziej skomplikowane wzorce, szczególnie Domain Driven Design oraz szeroko rozumianą architekturę. Jeśli chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności z zakresu tych technologii, potrzebujesz pomocy w wdrożeniu jakiegoś wzorca, architektury lub Domain Driven Design, chciałbyś się dowiedzieć, jak przyspieszyć swoją pracę oraz stworzyć fajną aplikację przy użyciu ciekawych bibliotek, takich jak na przykład Nest.js, ale nie wiesz, jak się za to zabrać – weź udział w mentoringu! 🙂

Poprawić relacje z biznesem lub deweloperami

Podpowiem Ci, jak rozmawiać z ludźmi biznesu, jakiego słownictwa używać, a co najważniejsze jakiego nie używać, aby przekonać ich do swoich pomysłów i argumentów. Pomogę Ci również w zdobywaniu ich zaufania, wyciąganiu potrzebnych informacji i wymagań, a także w poprawie relacji pomiędzy biznesem a deweloperami. W rzeczywistości oni zawsze „wiedzą, czego chcą”, tylko my (osoby techniczne) nie zawsze potrafimy się z nimi dogadać oraz poznać ich punkt widzenia. Czasy, kiedy deweloper był odpowiedzialny tylko za pisanie kodu, już dawno minęły. Jeśli chcesz tworzyć dobre aplikacje, pracować z najlepszymi i zarabiać dużo pieniędzy, to koniecznie musisz się z „nimi” dogadać.

Legacy Code i refaktoryzacja

Każdy, kto pracował, pracuje lub będzie pracować nad aplikacją, miał do czynienia lub będzie miał z tzw. legacy code. Pokażę Ci, jak o niego zadbać, zabezpieczyć się przed zmianami oraz jak przeprowadzić refaktoryzację przy użyciu interesujących technik. Podpowiem Ci również, jak przekonać biznes do refaktoryzacji, co nie zawsze jest takie proste i oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Testy

Pokażę Ci  jak stworzyć łatwo testowalny kod, dobrać do niego odpowiedni zestaw testów oraz poznać ich rodzaje, a co najważniejsze jak nie „zabetonować” nimi kodu. Testy mogą być bardzo pomocne w zapobieganiu i wykrywaniu błędów oraz mogą stanowić swego rodzaju dokumentację. Pod warunkiem, że wiemy jak je odpowiednio napisać. Chętnie pokażę Ci ciekawe techniki, jak sprawić aby testy były czytelne i jak je utrzymywać.

Jak działa mentoring?

Chcę aby moi klienci byli jak najbardziej zadowoleni dlatego zawsze staram się transparentnie ich o wszystkim informować, tak aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i niejasności. Poniżej znajduje się dokładny opis całego procesu mentoringu. Jeśli po jego przeczytaniu będziesz miał dodatkowe pytania to śmiało się do mnie odezwij. Z chęcią na wszystkie odpowiem 🙂

1. Wypełnij formularz, opisz z czym potrzebujesz pomocy oraz przedstaw jak najdokładniej swój problem. To nic nie kosztuje!

2. Przeanalizuję informacje, które mi dostarczysz oraz na ich podstawie dam Ci znać, czy jestem Ci w stanie pomóc. Odpowiedź otrzymasz maksymalnie w ciągu 24h.

3. Otrzymasz ode mnie informację na temat tego, co jeszcze musisz przygotować, aby spotkanie było jak najbardziej efektywne, informację odnośnie czasu trwania konsultacji oraz fakturę, którą będziesz musiał opłacić. Koszt konsultacji to 600zł/h z VAT

4. Po opłaceniu faktury otrzymasz ode mnie dostęp do kalendarza z dostępnymi terminami.

5. Jestem profesjonalistą i szanuje Twój czas. Jeszcze przed spotkaniem dokładnie przeanalizuję informacje, które mi dostarczyłeś, aby jak najefektywniej wykorzystać naszą rozmowę i nie marnować jej na nieistotne kwestie..

6. Jeśli spotkanie nie odbędzie się z mojej winy, poinformuję Cię wcześniej oraz podam następny wolny termin. Możesz go zaakceptować lub po prostu zdecydować się na pełny zwrot kosztów. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu to Ty zdecydujesz, że rezygnujesz ze spotkania albo będziesz chciał zmienić jego termin i zrobisz to maksymalnie 24h przed nim, to również otrzymasz pełny zwrot kosztów lub będziesz mógł wybrać datę następnego spotkania. To zależy od Ciebie. Szanuję czas innych, ale również swój, dlatego po upływie tego terminu pieniądze przepadają.

7. Na spotkaniu dokładnie omówimy Twój problem, pomogę Ci dobrać jak najlepsze rozwiązanie oraz pokieruję Cię w odpowiednim kierunku. Jeśli w trakcie będziesz miał jakieś pytania albo coś będzie dla Ciebie niejasne, śmiało mi przerywaj. Mój czas jest w 100% do Twojej dyspozycji, i zależy mi na tym, abyś wyniósł ze spotkania jak najwięcej oraz był jak najbardziej zadowolony. Jeśli nie będziesz czegoś pewien, pytaj. Nawet jeśli wydaje Ci się, że są to podstawy. Nie jestem od tego, aby Cię oceniać, tylko aby Ci pomóc. Pamiętaj, że żadne pytanie nie jest głupie i każde przybliża Cię do celu! 🙂

8. Po spotkaniu otrzymasz ode mnie dokument z podsumowaniem oraz dodatkowymi materiałami i informacjami, które mogą Ci pomóc. Posiadam ogromną bazę zweryfikowanej i przydatnej wiedzy, którą z chęcią się z Tobą podzielę 🙂

Co sądzą inni o moim wsparciu i konsultacjach?

Oto jedne z wielu opinii, zerknij:

Weź udział w mentoringu z Michałem Kuchno, rozwijaj się zawodowo w IT i zwiększ swoje zarobki!

Dla kogo ten mentoring NIE JEST?

 • Dla osób, które myślą, że bez żadnego nakładu pracy osiągną wyznaczone cele.
 • Dla osób, które chcą być klepaczami kodu i uważają, że to wystarczy.
 • Dla osób, które nie chcą się rozwijać i są zamknięte na nowe rozwiązania oraz możliwości.

Najbardziej skorzystają osoby, które:

 • Chcą poświęcić swój czas na rozwój.
 • Są zdeterminowane do tego aby wejść na wyższy poziom kariery lub zdobyć pierwszą pracę w IT.
 • Są otwarte na nowe rozwiązania.

Dlaczego warto?

 • Pomogę Ci zdobyć pierwszą pracę w IT.
 • Pomogę Ci wyróżnić się na rynku oraz wejść na wyższy poziom kariery, a co za tym idzie zwiększyć zarobki. Wyznaczymy konkretne cele i poprowadzę Cię za przysłowiową rękę.
 • Zaoszczędzisz masę czasu na poszukiwaniu informacji. Zamiast tego otrzymasz gotowe rozwiązania i godne polecenia źródła wiedzy.
 • Wytłumaczę Ci skomplikowane zagadnienia takie jak Domain Driven Design i pokaże Ci jak je wykorzystać w praktyce.
 • Podpowiem jak poprawić relację z biznesem i wyciągnąć od nich potrzebne informacje. Pokaże Ci konkretne techniki, których będziesz mógł użyć.
 • Wytłumaczę Ci jak stworzyć dobrą architekturę i opowiem od czego ona zależy.
 • Pomogę Ci wyprowadzić projekt na prostą i dobrać do niego odpowiednie wzorce oraz praktyki.
 • Nauczę Cię jak poprawnie pisać testy.
 • Nauczę Cię jak sobie radzić z legacy code i przekonać biznes do refaktoryzacji.
 • Pokaże Ci jak efektywnie wykorzystywać TypeScript oraz Node.js i stworzyć za ich pomocą dobrą aplikację.